sobota, 24 września 2011

Pêle-mêle, czyli francuska wersja tablicy korkowej...

Chciałabym dziś zaprezentować moje pêle-mêle, czyli jak już napisałam - swego rodzaju ozdobna wersja tablicy korkowej :-) Ja swoją zrobiłam właśnie z takowej starej tablicy!

Materiał, którego użyłam pochodzi z poszewki, którą kupiłam za 3,50zł. Rama, to oryginalna którą miałam z tablicy (wyciągnęłam ją i pomalowałam na biało oraz stworzyłam delikatny Shabby, czyli niewielki przetarcia).

Na środku przypięłam pinezki w białym odcieniu, miałam najpierw ochotę na jakieś stare guziki, jednak ostatecznie zostały pinezki... Tasiemka to ta sama, którą wygrałam w ILS. A dekor kupiłam w sklepie "drewnianym" za 12zł. Oczywiście również go przemalowałam, by pasował do reszty, być może lepiej wyglądałby gdyby ramka była grubsza, ale jest jak jest...

Oto gotowe dzieło, myślę że we wnętrzu daje przytulniejszy i bardziej elegancki efekt niż zwykła tablica z korka, a przy tym można na niej wyeksponować stare fotografie, nie niszcząc ich (nie dziurawiąc):


A tak prezentuje się z moimi dodatkami, którymi są stare rodzinne fotografie, teraz doszedł jeszcze plan zajęć :D Na nie zasłoniętych zdjęciach jest nikt inny, jak mała Małgosia :P
Przykładowa 'stylizacja' :

3 komentarze:

 1. Bardzo ładnie Ci wyszło:)
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna i bardzo elegancka tablica. Dziękuję za odwiedziny i udział w moim candy. Pozdrawiam!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna tablica, jedynie wstążka ciut za mocna kolorystycznie do całej, stonowanej reszty.
  Ale całość elegancka bardzo :)

  OdpowiedzUsuń